Strona główna / Digipack (format CD)

Digipack (format CD)

Digipack (format CD) to jedno z najbardziej popularnych, a zarazem najbardziej eleganckich opakowań na płyty CD. Jest ono kartonowe, zaś płyta zamocowana jest na specjalnej plastikowej tacce (tzw. tray), która pewnie trzyma płytę na miejscu

Najwyższej jakości materiały

Kartonowa podstawa jest podwójnie klejona, wykonana z najlepszej jakości materiałów. Jest to eleganckie opakowanie, które dzięki powierzchni kartonowej przeznaczonej do zadruku z obu stron pozwala na zamieszczenie dużej ilości treści i stworzenie ciekawej, indywidualnej oprawy graficznej. Atutem tych opakowań, oprócz ekskluzywnego wyglądu, jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia w porównaniu z popularnymi opakowaniami plastikowymi (np. cd box lub javel Box).

Digipack Format CDNiestandardowe projekty opakowań na płyty
 
Projekt digipack CD płyty Iwony Borowickiej

Ciekawa oprawa graficzna

W zależności od projektu można użyć druku CMYK lub pantone. Dodatkowo druk można uszlachetnić folią matową lub błyszczącą, zastosować wybiórczy lakier UV, wytłoczenia, dodatkowe kolory PANTONE, a także folie: złotą i srebrną na gorąco.

paleta barw cmykpaleta barw pantone

 

Wiele możliwości

Digipack dostępny jest w formacie CD i DVD, może składać się z 2,3,4 i 5 paneli i mieścić w sobie 1,2,3 lub 4 dyski. Wysokość opakowania formatu CD to 125 mm. Istnieje również możliwość dodania kieszonki na książeczkę, wizytówki lub ulotkę.

Dwustronna książeczka
Dwustronna książeczka
Czterostronna książeczka
Czterostronna książeczka
Pięciostronna książeczka
Pięciostronna książeczka
 

Dodatkowe opcje

Opakowanie digipack można zapakować w dodatkową kartonową obwolutę z nadrukiem, która zabezpieczy go i nada wydaniu ekskluzywny wygląd. Na zestaw kilku digipacków można wydrukować opakowanie zbiorcze- kartonową obwolutę z nadrukiem offsetowym, podwójnie klejoną.