Strona główna / Nadruk na płycie

Nadruk na płycie

Wykonujemy wysokorozdzielczy nadruk cyfrowy UV, sitodruk lub offset. Dla mniejszych nakładów lub bardzo szybkich produkcji polecamy płytę z etykietą z druku cyfrowego. W procesie produkcji płyty CD/DVD wykonywany jest pełnokolorowy nadruk bezpośredni na powierzchni płyty. W zależności od wymagań przygotowanego projektu i oczekiwań końcowych, stosuje się nadruk cyfrowy UV offsetowy lub sitodrukowy.

OFFSET

Technika pozwala drukować wielobarwne fotografie, głębokie cienie, przejścia tonalne - nie ma ograniczeń kolorystycznych. Kolory CMYK

offset
 

SITODRUK

Druk w określonej ilości kolorów farbami PANTONE UV pozwala uzyskać idealny odcień koloru zaprojektowanego. Metoda wskazana przy druku grafiki wektorowej. Kolory PANTONE, dzisiaj już rzadziej CMYK.

sitodruk

CYFROWY UV

Najnowocześniejsza technologia, która pozwala wykonać nadruk farbami UV w kolorach CMYK wielobarwne fotografie w dużej rozdzielczości, mocno nasycone kolory, przejścia tonalne. Brak drogiego i skomplikowanego przygotowania do druku czyni tą technikę użyteczną nawet dla niewielkich nakładów.

druk cyfrowy
 

CMYK

To zestaw czterech podstawowych kolorów, jakie wykorzystywane są przez maszyny drukarskie. To również jedna z przestrzeni barw w pracy z grafiką komputerową. Obraz, jaki powstaje jest wynikiem zmieszania ze sobą tych kolorów w odpowiednich proporcjach. CMYK to pierwsze litery z angielskich nazw kolorów: Cyan, Magenta, Yellow oraz ostatnia litera słowa Black.

PANTONE

To inny rodzaj farb stosowany w druku. Są to już przygotowane kolory, jakie chcemy użyć w druku. Nazwa pochodzi od wiodącej na rynku firmy Pantone z USA, która opracowała system PMS (Pantone Matching System), gdzie kolory oznaczone są numerami (np. PMS 100) i dodatkowym oznaczeniem (np. "CV"- farby powlekane kryjące)

druk pantone
 

ETYKIETA CD

Druk cyfrowy CMYK na specjalnym syntetycznym samoprzylepnym podłożu sprawia ze wydruk jest jakości fotograficznej z naturalnie odwzorowanymi kolorami.
Metoda polecana dla niewielkich nakładów lub szybkich realizacji produkcji.

etykieta CD